Sertİfİka Programları

Sertİfİka Programları

Kanada’da sertifika programları, bir başka deyişle meslek yüksek okulu diplomaları, devlet kolejlerinde verilmektedir.  Öğrencilerin bu programları seçmelerinin en temel nedeni akademik araştırma üzerine dayalı bir eğitim almak yerine daha çok uygulamaya ve daha kısa sürede iş sahibi olmaya yönelik bir kariyer yolu izlemeleridir. Kanada’da yabancı öğrenciler sertifika eğitimleri sonrası çalışma iznine hak kazanmaktadırlar.

Yabancı öğrenciler bir senelik kolej programlarını tercih ettiklerinde mezuniyet sonrası bir senelik çalışma iznine sahip olurlar. İki senelik programlardan mezun olan öğrenciler ise mezun olduktan sonra üç senelik çalışma iznine hak kazanmaktadırlar. Buna ek olarak Kanada devleti tarafından kolej programlarında okuyan öğrencilere yarı zamanlı olarak haftada yirmi saat kampüs içinde ve kampüs dışındaki islerde çalışma hakkı tanınmaktadır.

Nova Scola olarak Kanada’nın en bilindik ve en köklü kolejlerinden biri olan ve öğrencileri mezun olduktan sonra verilen çalışma izinleri Kanada devleti tarafından resmi olarak tanınan Centennial College ve Niagara College ile anlaşmamız bulunmaktadır. Kısaca Centennial College ve Niagara College yaklaşık 56 yıl önce kurulmuş olup lise ve üniversite sonrası eğitimde kültürel olarak çeşitli ve eğitim sonrasında çalışma olanakları sağlayan geçerli kurumlar olarak kabul edilmektedir. Centennial College ve Niagara College hakkındaki detaylı bilgilere sitemizin “okullarımız” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Centennial College ve Niagara College “Kanada devleti tarafından“Designated Learning Institute” unvanını almıştır. Kanada devleti tarafından bu unvanı alan   kolejler öğrencilerine programlarından mezun olduktan sonra mezuniyet sonrası çalışma izni ve “Post Graduation Work Permit” adi verilen çalışma iznini vermektedir.”Post Graduation Work Permit” almak isteyen öğrencilerin “Graduate Certificate “ yani lisans üstü sertifika  programlardan mezun olmaları gerekmektedir . Bu çalışma izni sayesinde mezun öğrenciler yukarıda da bahsedildiği gibi programlarının uzunluğuna göre çalışma hakkına sahip olurlar.” Designated Learning Institute” unvanına sahip kolejlerin listesini aşağıda paylaşılan linkte bulabilirsiniz.

İlgi alanlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda size en uygun programı bulabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

X