LİSELER

Gerek yurtdışında üniversite eğitimine hazırlık, gerekse yurtdışı deneyimi anlamında, Kanada’da lise eğitimi düşünmeniz gereken bir seçenektir. Özellikle lisenin son iki sınıfını Kanada’da okumak size, not ortalamanıza bağlı olarak sınavsız şekilde Kanada’da veya başka bir ülkede, istediğiniz üniversiteye girme şansını sağlayabilmektedir. Kanada‘da lise eğitimi Türkiye‘deki gibi dört yıllıktır. Özellikle son iki yılda yapacağınız doğru alan tercihleri ve seçtiğiniz dersler, başarı düzeyinizi belirlemekte ve üniversitede istediğiniz bölüme girmenizi kolaylaştırmaktadır. Kanada‘da lise diploması alabileceğiniz gibi, sadece bir yıl okuyarak eğitiminizi Türkiye’de tamamlayabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kanada‘da bulunan tüm liselere denklik vermesi de yurtdışı lise eğitiminde Kanada’yı daha cazip kılmaktadır. Kanada’da lise eğitimine karar veren öğrenciler, hem devlet, hem özel liseye gidebilirler. Hemen hemen tüm liselerde, yabancı öğrenciler için kontenjan mevcuttur ve rehberlik hizmetleri gelişmiştir.

Nova Scola olarak bu hizmeti, çocuğunuzun profiline uygun bir okulda, karşılama, aile yanında konaklama, vasilik, performans takibi ve raporlaması ile birlikte bir paket olarak sunmaktayız.

Temsilcisi olduğumuz, York Region District School Board  http://www.yrdsb.ca 

Toronto Metropol Alanı’nın (GTA) en prestijli bölgelerinden York’daki devlet ortaokul ve liselerini bünyesinde barındıran, Ontario Eğitim Bakanlığı’nın bölgesel eğitim müdürlüklerinden biridir ve son derece kaliteli eğitim sunan, uluslararası öğrencileri bünyesine hızla adapte eden bir sisteme sahip okullardan oluşmaktadır. Çocuğunuzun özellikle lisenin son iki sınıfını Kanada’da okuması, istediği Kanada ya da Amerikan üniversitesine geçmesi açısından önemli bir avantaj sağlamaktadır. Kanada’da lise eğitimi konusunda bir başka ve cazip alternatif ise, Vineridge Academy’dir.

Toronto’ya bir buçuk saat uzaklıktaki Niagara-on-the-Lake şehrinde yer alan bu özel lisenin eğitiminin odak noktası, öğrencilerini üniversiteye hazırlamak olup, yüksek bir başarı oranına sahiptir.
Öğrencinin Kanada ve ABD’nin en iyi üniversitelerine girmelerinde, lise son iki ve özeelikel son sınıftaki not ortalamaları en belirleyici faktördür. Bu hedefe ulaşmak için son sınıfta doğru deres seçimi başarının anahtarıdır.

Vineridge Academy, 2020 yılı kayıtları için, başarılı öğrencilere burs da sağlamaktadır.

Vineridge Academy: http://www.vineridge.ca

Kanada’da devlet ya da özel lise eğitimi konusunda daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için için lütfen bizimle temasa geçiniz.

X