KANADA Hakkında

Neden Kanada?

Çok kültürlü, hoşgörülü, demokratik ve anadillerinden biri İngilizce (diğer anadili ise Fransızca) olan bir hukuk devleti olması, suç oranının düşüklüğü, Kanada’nın yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biri olmasını temel nedenleridir. Ülkenin en önemli şehirleri olan Toronto ve Montreal ile İstanbul arasında direkt uçuş bağlantısı olması da ayrıca bir avantajdır.

Bir konfederasyon olarak Kanada, eyalet bazlı bir eğitim sistemine sahiptir. En fazla seçenek, Kanada nüfusunun ve ekonomik gücünün yaklaşık yüzde kırkını oluşturan Ontario eyaletindedir. Toronto, eyalet başkenti ve Kanada’nın en büyük şehridir. Ontario Eyaleti, 23 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

Toronto’nun yanısıra, ülkenin diğer büyük şehirleri olarak Ottawa, Montreal ve Vancouver da pek çok seçenek sunmaktadır.

Toronto’daki University of Toronto, Montreal’deki McGill University ve Vancouver’daki University of British Columbia, ülkenin dünya çapında, her yıl ilk 100’e girebilen eğitim kurumları arasındadır.

2e473d1d7d85fd9fcdaf7356b54ac3a4
X